PoeZi Per ViTeT ShKoLloRe

1. Pikoj loti ne fletore lamtumir shkolla fillore.!

2. Pikoj loti ra ne qershi lamtumir moj shoqeri.!

3. Mos u dashuro ne bankat shkollore se nuk gjen ilaç as ne barnatore.!

4. Me dit muri me treguar se sa bankat jan shkatrruar e sa testet jan kopjuar e sa syt kan lotuar   e sa nxanesit nga ora kan shkuar sa Gjera kan dal nga çanta lamtumir maturanta.!

5. Lulet e vjeshtes po thahen shoket e shoqet po ndahen shoqeria asht veç ni avantur po nxanesit e klases nuk harrohen kurr.!

6. E bukur Esht jeta kur buzeqesh lumturia por ma e mir Esht vdekja se ndarja nga shoqeria.!

7. 8 vite duke u gezuar,8 vite duke u par por erdhi dita e veshtir Dita per tu ndar, Mbaroi ajo jete ,se dita me ardhjen e henes u formuan ato dit dikur kur ishim nxenes mbaruan ato biseda u harruan çdo Gjë ,kur gezimi dhe hareja per ne ishin ne nje vend, ato s'kthehen perseri me shum mall i kujtoj   dhe jeta ec pa frenim po ajo qe shkon mbet gjithmon kujtim ,e dinim se jeta surpriza na premton por se jeta shkollore shum shpet po mbaron.!

8. Ata emra qe ne banka i shkruam, ato detyra qe ne mur i kopjuam , ato fjal qe njeri-tjetrit i tham, ato grindje qe ndonjeher i bame, ato ikje nga oret mesimore ,ato britma neper koridore ,ato gzime ato hidherime te gjitha keto ne klasen time, 8 vite te bukura aty i pata aty qesha aty qava tani dalngadal fundi po afrohet eshte e veshtir por duhet te pranohet, te gjitha keta aty i kemi kaluar kurr ne jet skam per ti harruar.! 

9. Ky qershor i   bukur te gjithe i gezon por klaset e 8-te shume i hidheron.!

Ju Lutem Beni Share! Kete Faqe!

Bookmark and Share

Shkruani Dicka Dhe Ju!

Date
By
Subject

dina

shuummmm te bukuraaa qaao

Date
By
Subject

almira_987@zbavitu.net

poezi shuuummm e mirrrrrrrrrr
qaooo

Date
By
Subject

enta@live.com

shum te bukura

Date
By
Subject

jasemin_45@postribe.com

shum te bukura poezit

Date
By
Subject

bajrami

shum te bukura poezit

Date
By
Subject

hamit sejdiu

I love you my class 9

Date
By
Subject

narja nga shkolla emin duraku

shum veshtir te ndahesh nga shoqerija shoqrin qe pata 9 vite kurr nuk po ju harroj ju duaa shumm gjithmon do tju mbaj ne zemran timeee mos shoqrija imeee ju duaa shumm nuk do tju harron kurr toolja e 9 5 <3

Date
By
Subject

kl 9

Nuk me dhimbset lapsi qe e hagjoj por me dhimset shkolla qe e perfundoj dhe shoqeria qe me se takoj m'puq

Date
By
Subject

viti i ri

mir se erdhe viti i ri mir se erdhe ne qdo shtepi ne te lumtur po te presim plot me pesa te pershendesim te kercejm e te kendojm bukur bashk do te festojm

Date
By
Subject

LAMTUMIR

cdo dit shkoj ne shkoll edhe jam me shoqe e shok kur vjen vundi i vitit shkollor te vjen mall si ti harrojm kujtimet me te bukura qe i kam pas ne femir.
te gjithe ato ngrindje qe i kem bere te gjitha ato gabime te gjith at buzeqeshje kurr zdo ta harroj

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela