PoeZi Per ViTeT ShKoLloRe

1. Pikoj loti ne fletore lamtumir shkolla fillore.!

2. Pikoj loti ra ne qershi lamtumir moj shoqeri.!

3. Mos u dashuro ne bankat shkollore se nuk gjen ilaç as ne barnatore.!

4. Me dit muri me treguar se sa bankat jan shkatrruar e sa testet jan kopjuar e sa syt kan lotuar   e sa nxanesit nga ora kan shkuar sa Gjera kan dal nga çanta lamtumir maturanta.!

5. Lulet e vjeshtes po thahen shoket e shoqet po ndahen shoqeria asht veç ni avantur po nxanesit e klases nuk harrohen kurr.!

6. E bukur Esht jeta kur buzeqesh lumturia por ma e mir Esht vdekja se ndarja nga shoqeria.!

7. 8 vite duke u gezuar,8 vite duke u par por erdhi dita e veshtir Dita per tu ndar, Mbaroi ajo jete ,se dita me ardhjen e henes u formuan ato dit dikur kur ishim nxenes mbaruan ato biseda u harruan çdo Gjë ,kur gezimi dhe hareja per ne ishin ne nje vend, ato s'kthehen perseri me shum mall i kujtoj   dhe jeta ec pa frenim po ajo qe shkon mbet gjithmon kujtim ,e dinim se jeta surpriza na premton por se jeta shkollore shum shpet po mbaron.!

8. Ata emra qe ne banka i shkruam, ato detyra qe ne mur i kopjuam , ato fjal qe njeri-tjetrit i tham, ato grindje qe ndonjeher i bame, ato ikje nga oret mesimore ,ato britma neper koridore ,ato gzime ato hidherime te gjitha keto ne klasen time, 8 vite te bukura aty i pata aty qesha aty qava tani dalngadal fundi po afrohet eshte e veshtir por duhet te pranohet, te gjitha keta aty i kemi kaluar kurr ne jet skam per ti harruar.! 

9. Ky qershor i   bukur te gjithe i gezon por klaset e 8-te shume i hidheron.!

Ju Lutem Beni Share! Kete Faqe!

Bookmark and Share

Shkruani Dicka Dhe Ju!

Date
By
Subject

dula

shum e mir me ka pelqyer

Date
By
Subject

blerinagj@hotmail.de

poezi sum e mir se qishtu osht

Date
By
Subject

aurela11@postribe.com

shume bukur keto vjersh te shkurta

Date
By
Subject

Re: aurela11@postribe.com

me pelqeo vjersha e pare

Date
By
Subject

Re: Re: aurela11@postribe.com

aurela a mundesh mema tregu nji poezi shume tbuker e paske emrin e gzofsh,emri im eshte egzona

Date
By
Subject

shala

vdekje pa shoqni

Date
By
Subject

vdekje pa shoqni

vdekje pa shoqni

Date
By
Subject

trapi

kotttiiiiiiiiiiiiiii farrrrrrrrrrrrrrrrrreeeeeeeeeeeeee hahahhhahahhahaha

Date
By
Subject

shkurtja

maturant koka mir mu kan

Date
By
Subject

maturant

da ta euaj ket shkrim te ruaj ket fletore qe ta kem kujtim nga bankat shkollore te shkruaj lamtu,ir nr faqen e fundi se me goj sen flas se zemra po me plas prej shqoeris sdi qysh me u ndaaaaaaaaaa i dua maturantat ishalla kalojn mir <3<3<3<3<3,.3<3

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela