VaJzA Qe Te DoN e Sta ThoT DoT

Vajza qe te do po nuk ka guxim te ta thot Vajzat më të guximshme do ta shfrytëzojn mundesin e rastiti qe,ne turmë njerzish,thjesht,te gjuhen mbi ty,duke u shtirë se kjo ndodhi rastesisht.Ato qe nuk jan kaq te guximshme,do t'i veresh duke folur me shoqet e tyre ne vesh dhe duke te te shikuar.Ne te dy rastet,vajza qe ta ka vere syrin,do te jete disa here pran teje apo,thjesht vetem do te kaloje prane vendit ku je ti

Kurthi:nese ben ndeshje me nje vajz qe nuk e ke pare kurr ne jet,pikeseëpari duhet te mendosh se a ke,ecur me kujdes apo .ndhoshta ajo s'ka qene mjaft e vemendshme.ndoshta behet fjal per nje ndeshje te vertetë,e jo te sajuar nga ajo ,Por ekzistojn edhe disa shenja te tjera qe do te tregojn se per cka bohet fjalë Me Prek!

Po ashtu,vajza qe te ka vene ne shenje do te shfrytezoj cdo mundesi per te te prekur,jo vetem ne kalim e siper,por ne cod rast.Gjithcka do te ngjaj me prekjet e zakonshme apo miqesore,Per shembull,nese autubusi frenon lehte,ajo do te te kapet per ty,apo edhe ndoshta do te t'i hedhe duart rreth qafes.

Kurthi:
ka vajza qe perdorin prejet ne komunikim me te gjithë.Nese ti veren se ajo vajz i prek njesoj edhe te gjithë shoket tu,ather,ndohsta esht mir qe te kerkosh fati dikun tjeter Loja Me flokë

Kur flet me ty shpesh i prek floket,qofse duken luajtur me tufa flokesh.qoftë duke i rregulluar ato.
Ekspertet per te folurit e trupit thonë se kjo esht shenje e sigurt se je duke i perlqyer asaj.Duke i prekur floket,ajo deshiron qe te behet me e bukur per ty,apo me levizje te tilla deshiron qe te ta terheq vemendjen.Rendesi ka edhe menyra se si i prek floket.Nese i lemon lehet,kjo mund te thot se ajo osht eksperte ne dashuri,kurse nese i prek floket me vrull,kjo do te thot se esht e terpshme sallini i flokeve,ndoshta esht duke vertetuar se si i rrin floket Te Tregon sekretet e veta

Jeni shok dhe te ka treguar diqka personal qe nuk do t'i tregonte askujt,ndohsta vetem shoqes me te ngusht.Kjo do te thot se te beson.te konsideron te menqur qe je ne gjendje ta kuptosh.Kjo do te thot se ty te kosnisderon diqka me shum se sa shok te mir.

Kurthi:Ndoshta.me te vertet,te konsideron vetem shok te mir.Pro,kjo nuk do te thot se nje dit nuk mund ta kthejë pllaken ne anen tjeter dhe ta kuptojë se te don pa masë Buzeqeshja

Nese kur biedoni buzeqesh shpesh,kjo me siguri do te thot qe i pelqen dhe se do te deshironte qe edhe ajo te te pelqente ty.

Kuthi: Ne rastin me te keq te kosideron vetem simpatik,apo ia kujton vellan e vogel.Por.kurr nuk i dihet mos u dorëzo! Luhatja e kokes

Derisa flet me ty,e shtremberon koken anash apo e luhat ate.Te degjon me kujdes dhe ne atë menyr deshiron qe te tregoj se i interson shum.Nese i vjen nje SMS ne celular,nuk do te lexo,por de te vazdhdoj te degjojë

Kurthi:ndohsta thjesht,esht e zoja ne komunikim.Duhet te shikosh se a sillet njesoj me te gjithe meshkujt e tjer Te shikon ne Goj

I shikon shpesh buzet e tua.sepse...deshiron t'i puth ato.

Kurthi:Nuk e ke,ndohsta,gojen e ndyte? E prek Mjekren

Nese pa vetedije e prek mjekren derisa esht duke biseduar me ty,kjo esht nje shenje se i interon shum dhe kenaqet duke folur me ty.

Kurthi:ka pak gjasa qe ta ket kete shprehi.Merre vesh Skuqet

Kur te takon skuqet nga frika se qfar pershtypje do te te lere

Kurthi:ndoshta esht e kuqe ngase sapo ka vrapuar apo ndoshta ka ardhur nga jasht ku ben ftoft Te imiton

Nese veren se te imiton,kjo do te thot se i interson dhe se deshiron qe,te pakten,te behet shok

Kurthi:ups,ndoshta nuk imiton ty,por dike tjeter Lepirja e buzeve

Esht shenje e sigurt se i pelqen ajo deshiron qe ti ta puthesh

Kurthi:ndoshta ka harruar ta vere kremi per buze te plasaritura? Ku ka tym...

....Ka edhe zjarr! Nese ke degjuar te fliter se i pelqen,me siguri,se keto nuk jan vetem thashethme,por fakt

Kurthi:Mos u merr shum me kurthe,nese te pelqen edhe ajo ty,Cka pret?!

JLuTeM BeJeNShaRe!

Bookmark and Share

Leni Dhe Ju Mendimin Tuaj!

Date
By
Subject

firefighter

poezi shum te bukra per veshin dhe gojen

Date
By
Subject

spo di qka

e qekjo e fundit ke pernime mos u merr shume me kurthe,nese tpelqen edhe ajo ty,qka pret vlla.hehhe nejse shume mire klx

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela