PoeZi KuShTuaR 1 TraDhTaReS

Jeto Se Une Kam Vdek Per Ty,
S'dua Te Te Shoh Me Me Sy.
Dashuro Tjetrin I Cili Te Gezon,
Se Per Ne Te Dy Dashnia Me Kaq Perfundon.
Ti Mua Me Lendove, e Me Trathtove...
Qe Une Shum Te Deshta Ta Bej Hallall,
Por Pse Me Trathtove Ty Te Qoft Haram...
Tashi Po Pin Raki Por Ajo S'te Ndimon,
Se Ti E Dashura Ime Mua Sen Me Harron.
S'mundesh Te Me Harrosh Se Te Deshta Pa Hile,
Une Nuk E Kam Si Ti Zemeren Katile.!?
Kur Te Bjer Shi Dije Kush Po Qan,
Ta Dish Se Une Po Qaj Me Zemer Te Vrar.
Ti Je Fajtore Qe Ta Prisha Jeten,
Deshte Me Jetu Me Nje Emer Tjeter.
Tashti E More Vesh Se Me Ke Humbur Mua,
Dhe Me Kerkon Falje Me Fjalet"TE DUA".
Ishim Se Bashku Saba Per Saba,
Vet I Ke Fajet Se Deshe Me u Nda.
 
Tash I Kujton Ditet Kur Ishe Me Mua,
Vone E Morre Vesh Se Veten e Ke Lenduar.
Me Lendove Edhe Mua Tash Po Don Me u Kthy,
Por Nuk Mundem Shpirt Se Zemre Ma Ke Thy.
Une Po Martohem Por i lumtur S'jam,
Si Te Jem i Lumtur Kur Ne Mendje Veq Ty Te Kam.?!?!
E Dashura, Ime Ne Darsem Po Te Therras,
Du Te Me Shohesh Kur Zemra Te Me Plas.!?
Ne Krahet e Tu Deshta Me Vdek,
Amanet Po Ta Le Mos Me Harro Per Jete.?!?
Deshira Ime Ishte Me Ty Te Martona, Por Kete Deshire Sen e Perjetova.!?!?
 
Kam Vendos Me Te Shkruar
1 Dhurat Me Te Dhuruar,
Me Beso Skam Asgje Tjeter,
Met Derguar Vec 1 Leter.!
Shpirti Ime Eshte Ber Si Rer..
 
Sod Kam Marr 1 Gjelper..
Gishtin Tim Me E Shpuar
Gjakun Tim Me Ta Dhuruar.!
 
Leter Me Gjak Do Te Shkruaj
Se Per Ty Une Shum Po Vuaj.!
Gjak E Lot Do Ti Perzi Ndoshta
Me Hiqet Kjo Merzi.!
 
OOo Kjo Leter Ska Me U Tha
Edhe Vet Kem Per Ta Pa..
Me Lot E Gjak Do Ta Lag.!
Vec Te Me Hiqet Mua Kjo Plag.!
 
Moj E Bukura E Katunit,
Mund Te Jet Kjo Leter E Fundit..!
Ndoshta Vdes E Smund Te Shkruaj Tjeter,
Se Harroj Dashurin E Vjeter..!
By: BLeRo :)

JLuTeM BeJeNShaRe!

Bookmark and Share

Shkruani Dicka Dhe Ju!

No comments found.

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela