Albert B Karaxha

Ti Je JeTa iMe!

Ti Je JeTa iMe!
 » PoeTi AlberT KaRaXha «   Buzqeshja jote me thot te dua.. Shikimi yt me tregon se smun pa mua.. Si qershi ishin buzet e tua.. i prita e i prita qe tme puthin mua.. Ti me bere Zemren shkrum.. Dua qe tme thuash Te Dua shum.. Ne boten te humber dhe pa shpres.. Sa shum deshta qe te...
>>

Kurani

Kurani
Me fjalët e tua Nuk ndjehem vetëm, Atje shpirti im, ndjen qetësi. Ç’do rrahje e Zemrës Tënde, Për mua është avantash, i jetës sime, për mua një Ëngjëll je Ti. Në botën Tënde, gjej vetvetën Kur Ti del në rrugë, neve na lajmëron, Se ç’është dashuria për Zotin. Sa e mrekullueshme është bota jote, Sa i...
>>

Poezi per ToPoJaNin!

Poezi per ToPoJaNin!
» PoeTi AlberT KaRaXha «  Ciftelia e babes plak nuk te lash me net rehat prap kta tela po te dridhi i ra baba tash po i bjen i biri me thur kenge per TOPOJAN te kendoj per ket vatan Topojan bajraku i pare gjithmon e jete ke qene krenare ke pas trima e burra malsie trima te beses e rabsod...
>>

Te Dua, Dhe Do Te Te Dua Gjithmon!

Te Dua, Dhe Do Te Te Dua Gjithmon!
» PoeTi AlberT KaRaXha « Tash me nuk dua te mar frym te thit ajrin nese s'jam me ty Tash me nuk dua te dal  dhe te shoqerohem me njerz nese s'je ti Tash me nuk mund te duroj  njerzit qka flasin Dua qe te zgjohem nga kjo enderr  dhe te perqafoj shum fort si gjith her Duart e mia...
>>

Ti iKe e u Trete!

Ti iKe e u Trete!
» PoeTi AlberT KaRaXha « Se Bota me shejtesi nisi te errej Ti ike e u trete Qelli u mbush me re Kete gje besoje,ike e u trete Keshtu ndodhi vertet Ti ikje As vet se kuptoje se ku Vrapoje si e trishtuar Si meteor u zhduke Larg,shum larg Ne hapsiren blu A e dini se bota esht'e eger Se per ty...
>>

Me Ka Marr Malli!

Me Ka Marr Malli!
  » PoeTi AlberT KaRaXha « Neper netet e erreta pa gjum  Neper endrra lundroj me mend Realiteti do me pelqente shume Kjo ndarje me beri njeri tjeter Me erdhi pa ftese e pa e pritur Dua te kthehem me mendimin e vjeter Dashurine tone per ta rinisur Dua te jem perseri me ty Te degjoj...
>>

Akoma Te Dua!

Akoma Te Dua!
» PoeTi AlberT KaRaXha « Edhe tashme s’te kam  Edhe pse i joti s’jam Edhe pse s’te shikoj me sy Une te dua vetem ty Diten kur te thash lamtumire Zemra ime nuk u ndie mire Edhe pse me goje te thash s’te dua Gjithnje ne zemer ke qene me mua Dua vetem edhe nje here  ZOTI dimrin te ma...
>>

KUJTIMET QË KAM PËR TY!

KUJTIMET QË KAM PËR TY!
» PoeTi AlberT KaRaXha « Histori dashurie Dashuri romantike Ndjenja më plot shije Ditë dhe çaste mistike. Kujtimet e se kaluarës Gjithnjë më shoqërojnë Tani që sytë e se dashurës Më nuk më shikojnë. Kujtoj ditën e parë Kur u takuam në urban U shikuam pa ndarë Kur numrin e telefonit...
>>

Tani Qe S'te Kam!

Tani Qe S'te Kam!
» PoeTi AlberT KaRaXha «  Me dhimbje në shpirt  Po më kalon rinia Vetëm jam duke prit Rrugën që do më jap Perëndia. Vajzë e bukur moj perëndeshë  Më kishe por s’do të më kesh Se fajin e ka fati  Që dashurinë tonë nuk e zgjati. Isha shumë i lumtur Isha shumë i ëmbël Por tani...
>>

Albert B Karaxha : Kur Te Martohesh!

Albert B Karaxha : Kur Te Martohesh!
» PoeTi AlberT KaRaXha « Në martesen tende Thirrëm e dashur Unë do të bëj gjithcka Vetëm për të ardhur Se dua t’shikoj  Se me sa pasion e puth atë Ta kuptoj që tani Mua s’më don më  Ta dish se ditën e dasmës tënde Unë do të vdes Dije se edhe n’varr i vdekur Do të dua dhe do të...
>>

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela