TheNie DaShuRie

1-Të dua, jo për kë je, por kush jam unë kur jam me ty.
2-Asnjë person nuk i meriton lotët e tua, dhe kush i meriton,        sigurisht nuk do të të bëj të lotosh.
3-Fakti që një person nuk të dashuron siç dëshiron ti, nuk do të thotë që mos të dashurohesh me vetveten.
4-Një mik i vërtet ëshë ai që të mer prej dore dhe të prek zemrën.
5-Mënyra më e keqe për të ndjerë mungesën e dikujt, është të jesh ulur pran tij duke e ditur që nuk do ta kesh kurrë.
6-Mos rresht kurrë së qeshuri, edhe kur je e trishtuar, sepse nuk e di se kush mund të dashurohet pas buzëqeshjes tënde.
7-Ndoshta për botën je vetëm një person, por për një person je e gjithë bota.
8-Mos kalo kohën me dikë që nuk është i disponueshëm ta kaloj me ty.
9-Ndoshta Zoti do që ti të njohësh shumë njerëz të gabuar përpara se të njohësh njeriun e duhur, në menyrë që, kur ta njohësh, ti të dish ta falenderosh.
10-Mos qaj nëse diçka mbaron, qesh sepse ndodhi.
11-Do të jetë gjithnjë një që të kritikon, e vetmja gjë për të bërë është të vazhdosh të besosh, duke treguar kujdes kujt do ti besosh për herë të dytë.
12-Ndrysho në një njeri më të mirë dhe sigurohu të dish mirë kush je perpara se të njohësh një nejri tjetër duke pritur që ky njeri ta di se kush je.
13-Mos u sforco shume, gjerat me te mira ndodhin kur nuk i pret.


Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too
Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
dashuria s'eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka

Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE

Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...
Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete...
Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet...
Dashuria e pare ka me shume nektare...
Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...
Jeta eshte nje lule,prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj...
Dashuria ka kemb e dhemb sepse mund te te kafshoje dhe te ik
Nëse më do, dua që ta dish se jo nuk je i vetmi
Dashurija eshte si era e nxehte
Pa puthje ska dashuri..
Dashuria eshte shanca qe ia jep dikujt per me ta thy zemren..por qe shpreson qe nuk do ta beje..
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA..

JLuTeM BeJeNShaRe!

Bookmark and Share

Shkruaj Dhe Ti Nje TheNie DaShuRie!!

Date
By
Subject

Simpatico

E - A : <3.

Date
By
Subject

By:

|-Mendo e Kujto Fol e Mos Gabo Fjalen e Fundit Më Thuaj Se Me Do-| !@#$%^&*()_+

Date
By
Subject

dashurija

Dashurija eshte ne fillim e embel shum, eshte gezim, lumturi, knaqesi , eshte nje ndjenje e bukur e pa par por pas nje kohe , Ajo te qon ne varre

Date
By
Subject

dashuria

Dashuria eshte nje gje qe te bene te ndihesh shum e madhe e madhe sa bota nese ajo eshte afer teje nese ajo seshte afer ndihesh e thyer elenduar a po me mir te them te bene sikur te mos egzistojeee

Date
By
Subject

dashuria

ne qoftese ndodhesh ne nje udhekryq mos e humb toruan. ulu ne mes te rrugeve mendohu mendohu dhe shko aty ku te thote zemra po.

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela