PoeZi Per QyTeTeT e ShQiPeRiS

*Saranda*
Kemi Jonin per tu lare
prane Greqine per pazar
shtepi bosh e me verande
lum si ne per k’te Sarande.

*Shkodra*
Kena Bunen e Liqenin
kem’ Rozafen dhe humorin
kem’ gjakmarrjet e shoqnine
s’ka si Shkodra per Shqipnine.

*Korca*
Kemi fjalet, pastertine
nikoqire e besimtare
arsimdashes e shtegtare
Korca jone nuk ke te share.

*Tirana*
Kemi Dajtin edhe Lanen
Parlament , aeroportin
njerez plot , pluhur e zhurme
o Tiron te duam shume.

*Gjirokaster*
Kemi keshtjellen, shtepite muze
ish-udheheqsin, te madhin Kadare
konsullaten, tregtare me shumice
Gjirokaster guri, kursen pa teprice.

*Durresi*
Kemi portin me te madh
kemi plazhe te pamate
korridorin tete, si dhe autostrade
Durrsi i refugjatve, e Teutes me varke.

*Fieri*
Kemi fushat myzeqare
kemi Benz-a, kemi pare
bejm’ kanabis e duhan
Fieri yne qe le nam.

*Mirdite*
Kena pula qe hane gur
kena shkrepa me ba mur
kena pisha me ba drite
lum per na qe rrim’ n’Mirdite.

           Vlora
Kemi brigjet plot me skafe
turist’ plot nga gjithe bota
kercet mitrolozi po te haet dora
lum si ne qe na ka Vlora.

 

JLuTeM BeJeNShaRe!

Bookmark and Share

Shkruani Dicka Dhe Ju!!

Date
By
Subject

Cooperation proposal

Hello my friend.
Our employees wrote to you yesterday maybe...
Can I offer paid advertising on your site?

Date
By
Subject

Hello, did you receive my offer?

Hello, did you receive my offer?
from2325214cv

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela