Me Ka Marr Malli!

Me Ka Marr Malli!

 


Neper netet e erreta pa gjum 
Neper endrra lundroj me mend
Realiteti do me pelqente shume

Kjo ndarje me beri njeri tjeter
Me erdhi pa ftese e pa e pritur
Dua te kthehem me mendimin e vjeter
Dashurine tone per ta rinisur

Dua te jem perseri me ty
Te degjoj fjalet e tua
Te te shikoj prap ne sy
E te them sa shum te dua

Me ka marr malli shpirti im
Dua te puth bukurin e buzeve te tua
Eja mu hidh ne perqafim
Dhe qendro gjithmone me mua

Me ka marr malli per gjithcka
Te puth, perqafoj, ledhatoj
Me ka marr malli dhe per dicka
Bukuroshi im i embel nga ti per ta degjoj...

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela