Horoskopi Ditor 19 Prill 2011

Horoskopi Ditor 19 Prill 2011

Dashi 

Gjendja juaj shpirtërore është paksa e dobët për momentin, gjë e cila nuk ju le juve te ndiheni shume entuziaste – por ju te paktën mund te merrni një kuptim me te mire te asaj qe është ne te vërtetë duke ngjare. Beni një shënim për këtë.

Demi 

Përpiquni qe te mos shqetësoheni se tepërmi rreth gjendje suaj te trazuar emocionale – te paktën një pjese e saj është një përgjigje ndaj ndjenjave te cilat dalin se janë te pabaza. Nga ana tjetër, ju thjesht nuk mund ta lini qe kjo t’ju shpëtojë.

Binjaket

Përpiquni qe te mos injoroni shenjat sinjalizuese qe trupi juaj është duke ju dërguar – ato janë duke ardhur për një arsye! Ju mund te mos e keni te nevojshme qe te nxitoni për te pare një specialist, por një kontroll mund ta qetësojë mendjen tuaj.

Gaforrja

Ju për momentin jeni duke kaluar nëpërmjet ca biznesi emocional shume intence, por ne përgjithësi ju jeni OK me atë. Shikoni nëse mund te bëni qe njerëzit tuaj t’ju ndihmojnë me disa nga vështirësitë qe ju jeni duke hasur.

Luani

Ju keni gjera te thella sot – aq shume sa dhe shokët tuaj me te afërt nuk mund t’ju kuptojnë. Kjo mund te funksionoje mjaft mire, për aq kohe sa ju te ktheheni ne një te ardhme te afërt dhe ti shpjegoni ato te gjitha.

Virgjeresha

Beni pyetje te mëdha dhe mos jini te turpshëm rreth lëndimit te disa ndjenjave sot – ju duhet te shkoni ne fund te çdo gjeje qe është duke ndodhur ne te vërtetë me njerëzit tuaj. Gjerat do te jene te çuditshme derisa ju ta kuptoni këtë.

Peshorja

Ju sot nuk mund te qëndroni mbi sipërfaqe – ju keni nevoje qe te shkoni me thelle! Dikush është duke ju pare dhe shpresuar për gjera te mëdha prej jush, prandaj përfundimisht është ne interesin tuaj me te mire për ti ofruar ato sa me shpejt qe te jete e mundur.

Akrepi

Magnetizmi juaj shoqërore është duke ju bere juve qe te bëni gjera te mëdha dhe për te marr akoma me shume shoke dhe mbështetës. Ne një fare pike ju mund te jeni te lodhur nga gjithë ajo vëmendje, por ju mund te shqetësoheni rreth kësaj me vone.

Shigjetari

Ju jeni disi me te mykur sesa zakonisht, por jo ne një mënyrë qe frymëzon frike tek shokët ose armiqtë tuaj.. kjo me se shumti është si një re e zeze qe duket te kaloje njëherë pasi ju te kaloni ca kohe nen hijen e saj.

Bricjapi

Aftësia juaj për tu tërhequr emocionalisht nga situatat ndonjëherë ju bene juve qe te tërhiqni disa vështrime pista nga shoke ose familja, por thelle poshtë ata e dine se kjo ju ndihmon për te kuptuar gjerat – si tani për shembull.

Ujori

Emocionet tuaja janë duke u përplasur me hekurat e kafazit te tyre sot, gjë e cila mund te behet shume e çuditshme nëse ju keni diçka te rëndësishme ose serioze ne agjende. Përpiquni qe tu jepni atyre kohe për te ecur përpara – gjerat do te qetësohen se shpejti.

Peshqit

Edhe pse rezervat tuaja te energjisë emocionale janë te mbushura plotësisht, ju mund te ndiheni paksa te pavendosur rreth dickaje te madhe qe është duke ardhur se shpejti. Përpiquni qe te merrni disa këshilla nga një mik i mençur, mundësisht nga një shok ose kushëri i vjetër.

 

Si Ju Doli Horoskopi Sot?

No comments found.

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela