Te Dua, Dhe Do Te Te Dua Gjithmon!

Te Dua, Dhe Do Te Te Dua Gjithmon!

» PoeTi AlberT KaRaXha «
Tash me nuk dua te mar frym
te thit ajrin nese s'jam me ty
Tash me nuk dua te dal 
dhe te shoqerohem me njerz
nese s'je ti
Tash me nuk mund te duroj 
njerzit qka flasin
Dua qe te zgjohem nga kjo enderr 
dhe te perqafoj shum fort si gjith her
Duart e mia enderrojne floket e tua 
duke te ledhatuar si dikur
Syt e mi nuk shohin dike tjeter 
per veq ty
Zemra ime te kerkon vetem ty 
si netet e ditet tjera
Dua te kerkoj ne q'do vend ku je
Sepse ende TE DUAAA...
dhe kurr nuk deshta te te humb
Por fati deshi keshtu
edhe pse zemera ime eshte thyer rend
do te vazhdoj te jetoj gjithmon me plget ne zemer per ty
dhe betohet se TE DUAAA... edhe nese jam larg nga ti
Nuk dua te vazhdoj ty duket te menduar
qe me mbyt e me shkaterron q'do dit e nete
Duart e mia te kujtojne trupin tend
Buzet e mia jan etur per puthjet e tua
syt e mi deshirojne te shohin zyt e tu te zjarrt
Dua ti harroj gjitha keto por nuk mundem 
S'dua te kujtoj me,s'dua te ndjej dashurin tende 
por e kam kot nuk mundem dot te harroj 
Betohem se TE DUAAA...dhe do TE DUAAA...
sa te jet jeta per mua.

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela