Poezi Per Gjyshen!

Poezi Per Gjyshen!

Hej gjyshe shpirti ne paqe

me ka marr malli te puth ne faqe

po qaj me lot kur te kujtoj
te kam dasht shum prap te dashuroj

pse me le ne kete bot vetem
pse ike me le te shkaterruar jeten
ah mallkoj diten kur ike nga kjo bot
gjyshja pa ty jeta me duket e ftoht

loti me lag shallin qe ma le kujtim
e shprehe gjith jeten te une dashurin
me ke rritur ne kraht e tu
me dhe buk me ke eduku

shpirti ne xhenet se ishe e drejt
me kujtohet cdo vend ku me ty kam nejt
te varri dy lule ti lej per mallengjim
me le me merzi e me mjerim....

Spirti me digjet kur ty te kujtoj
zemra po me thahet kur foton ton shikoj
ALLAHU forcen ma dha se di si rezistova
kur varrit trupin tan ja dorezova

bertita me te madhe ne mes te xhematit
nena ime fal i qofsh ZOTIT
TE DUA ME ZEMER OJ NENA IME 
CDO DIT TE UNE JETON ME KUJTIME

 

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela