Poeyi per Pavarsine!

Poeyi per Pavarsine!

 C'jane keta krushqi E keta Dasmore,

Ku po shkojne me flamuj ne dore.

Gjithe te veshur Kuq e zi
Te gjithe po e presin Ket' pavaresi.

Gezohuni, gezohuni O populli krenar
Tregoni serbit Se jemi shqiptare

Valoni flamuj Me shqipen krenare
Tregoni botes, traditen shqiptare.

Te gjithe kendojme, Burra, gra dhe femije,
Mire se na vjen oh Pavaresi!

Se mjaft kemi hequr Nga serbi barbar
Tani t'i tregojme Se s'luftohet me shqiptare!

Nuk e leshojme as nje pellembe Te Mitrovices
Se jemi gjaku i Shotes Dhe Azem Galices

Se njeh Serbia Gjakun e shqiptarit
Te Skenderbeut trim Dhe Adem Jasharit

Qe e njeh Europa Dhe bota mbare
Se ata jane shembuj Per popullin shqiptar.

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela