Horoskopi Ditor 13 Prill 2011

Horoskopi Ditor 13 Prill 2011

Dashi 

Lëngjet tuaja krijuese janë duke rrjedhur ne një mënyrë te madhe, dhe ju duhet te gjeni se te paktën një person i afërt me ju është ne një sinkronizim me proceset tuaja te mendimit. Bashkëpunoni ne një diçka te madhe, te guximshme dhe te re!

Demi 

Mos e lini veten qe te bëheni shume serioz kur te flisni me fëmijët, te punësuarit dhe këdo tjetër te cilët ju shikojnë juve si një figure autoriteti. Njerëzit janë duke pare për çdo justifikim për te bere qesharak çdo frymëzim te perceptuar.

Binjaket

Askush nuk do t’ju frymëzojë juve se jeni një injorant, dhe sot ju keni tendence te hidheni drejt dhe ne argumente pa pritur për te pare se kush ka te drejte dhe kush është gabim. Opinionet tuaja janë forca te fuqishme!

Gaforrja

Ju tipikisht nuk jeni shume impulsiv, por ne një dite si kjo e sotmja, ju thjesht nuk mund ta ndalni veten. Shikoni nëse shokët mund t’ju ndjekin juve përgjatë ndërsa ju i udhëhiqni ata ne një vend misterioz por te këndshëm.

Luani

Shtojini një nivel tjetër rripit tuaj – ju keni arritur dhe një fitore tjetër te madhe! Mund te jete e vështirë për ju qe te shikoni qëllimin e plote tani, por ju duhet te shikoni prapa sot si një arritje te madhe historike.

Virgjeresha

Është e vështirë për te kuptuar se çfarë është duke ndodhur sot, fale një vale aktivitetesh te cilat duken se shkojnë te gjitha përreth jush (ose thjesht ne mendjen tuaj). Gjerat duhet te qetësohen nga e nesërmja.

Peshorja

Ju mund te ëndërroni gjera te mëdha, por kur ju i bëni, ju mund t’ja dilni me pothuajse gjithçka! Shkruani ne letër një qellim ose ambicie për te cilën ju keni qene shume te frikësuar për te shkuar larg, dhe me pas zgjidhjen për ta sjell atë ne jete.

Akrepi

Ju mund te mos jeni krejtësisht te kënaqur me situatën tuaj te punës, dhe te paktën ka një person qe duhet fajësuar: shefi. Sot nuk është një kohe e mire për te mos ju bindur figurave me autoritet, por ju mund te dëshironi qe te shikoni për te lënë tuajat jashtë.

Shigjetari

Një nxitje e vogël vjen drejt jush ne një forme përmirësimi – ndoshta një pajisje ose telefon i ri, ndoshta një koncert i ri ose ndoshta madje dhe një romance e re. Beni me te mirën prej saj, dhe shikoni nëse ju mund ta çoni akoma me larg.

Bricjapi

Biznesi ose heshtjet e lidhura me punën shfaqen ne kohen me te papërshtatshme – por ju jeni mjaft te përgjegjshëm për te ditur se çfarë te bëni me ta. Këtë mëngjes ju te paktën bëni ca progres edhe nëse nuk është ai qe ju doni.

Ujori

Pavarësisht nëse ju jeni ne pune ose ne shtëpi, lufta për pushtet duket se shfaqet kudo. Nuk jeni juve - ose te paktën nuk jeni vetëm juve. Nëse ju jeni i gatshëm për te bere pak mbrapa, ju mund te gjeni se te tjerët bëjnë te njëjtën gjë, ne këmbim.

Peshqit

Dieta juaj mund te jete shume e shëndetshme ose mundësisht e kundërta, por ju keni nevoje qe ta përzieni atë pak. Tani ehte një kohe e përkryer qe te provoni një kuzhine qe ju kurrë nuk e keni përjetuar ose ri-provoni atë ushqim qe ju e urrenit.
 

Ju Lutem Shpendajne Kete Ne Facebook!

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela