Akoma Te Dua!

Akoma Te Dua!

» PoeTi AlberT KaRaXha «

Edhe tashme s’te kam 
Edhe pse i joti s’jam
Edhe pse s’te shikoj me sy
Une te dua vetem ty

Diten kur te thash lamtumire
Zemra ime nuk u ndie mire
Edhe pse me goje te thash s’te dua
Gjithnje ne zemer ke qene me mua

Dua vetem edhe nje here 
ZOTI dimrin te ma bej vere
Qe te me kthej ate qe dikur largova
Qe me shpirt e dashurova

Jam penduar me beso
Te lutem me kupto
Kujto puthjet qe me dhurove
Kujto ditet kur me perqafove

Ah.. moj jete mori jete
Veshtire qenke me te vertete
Pse keshtu Zoti paska shkru
Ne dy bashk mos me qendru?

Edhe ndoshta si lexon vargjet e mia
Edhe pse te mungon dashuria
Ajo dashuri qe dikur te dhurova
Por prap te dua se ste harrova

As nje here si dihet si eshte jeta
Plot te verteta shume genjeshtra
Dita dites nuk i ngjane
Qe te kem perseri prane

Kujtoj! Me kujtohet c’do dite
C’do cast kur te thirra o shpirt
Kujtoj dhe fjalet e tua magjike
Kujtoj dhe diten kur ike

Tani qe dua te te harroj
Por s’mindem se prap te dashuroj
Te them kthehu se te pres
Se kjo zemer pa ty po vdes
Shkruar Me Dat 26.05.08

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela