Poezi Per Deputetet

Memedhe, quhet toka.
Ku me iken per lesh koka.
Ku kam dashur mem e at.
Ku te grijne fajdet, parate.
Ku kam fis e ku kam fare.
Ku s'ka drita por pishtare.
Ku te mbyt pluhuri tallashi.
Ku kercet e pret kallashi.
Ku ka diamant e ar.
Ku s'gjen uje per tu lare.
Ku ka plehra togje -togje.
Dhe qindra parti per l****.
Memedhe, eshte nje cope toke.
Qe te ben me dhimbje koke.
Ku po shemben kombinate.
Dhe hajdutet ngrene pallate.
Ku ben ligjin kontrabanda.
Dhe nje politikan ka 10 bodyguarda.
Ku po shiten me dollare.
Varret e gjysherve te pare.
Memedhe, quhet toka.
Ku asnjeri, shqip s'kuptoka.
Ku bejne parada bukurie.
Vajza te c'do kategorie.
Ku nje miss, prish virgjerine.
Vec te nderroje nenshtetesine.
Memedhe, quhet ky vend.
Qe ka deputete pa mend.
Qe perleshen e bertasin.
Dhe se dine as vete se c'flasin.

JLuTeM BeJeNShaRe!

Bookmark and Share

Jepni Dhe Ju Mendimin Tuaj!

No comments found.

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela