PoeZi Te NdryShMe

Sa Më VoNë, aQ Më Keq,
BëNu e UrT e Jo Si Dreç,
Mirë e KeQ Kshu Është
Kjo BoT, PloT Me DhimBje
e Me LoT..!!!

Ti, MunD Ta BëSh Të MiRë,
Me DaShuRi Dhe Me DëShirë,
ShënDrro LoTëT Në LumTuRi,
DoT GjeSh FaT e LumTuRi..!!

By: BLeRo
__________________________________________________
| NuK Ka nGeL BorXh Pa u Kthy Ja Me PaRe Ja Me Kry |
 
Kur Kam Mall Prej Kujtimeve,
Me Dhemb Zemra Prej Deshprimeve,
Larg Po Sho e S'mund Te DaLloj,
Shtigje Mas Shtigjeve e Spo Mun Kaloj,
Kan M`bet Fjal Pa Ju Then,
Kan M`bet T`kqija Pa u Perzen,
Ka M`bet Ylberi Pa Bojna,
M`kan M`bet Fletet Pa Shkronja,
Sa Zor Per Dhimbjet e Pa Shikume,
Sa Keq Per T`kqijat e Pa Shmangshme,
Mundim Pa Fjal Per Ni Lot Te Shkret,
Bjen Ne Flet, Ma Shkurton Ni Jet..!!!


By: BLeRo
__________________________________________________
| NuK Ka nGeL BorXh Pa u Kthy Ja Me PaRe Ja Me Kry |
 


Ç'do KuJTiM Për Ty KëT ZeMëR e VreT,
KaM EnDe NDJeNja Për Ty, DriDheM Si TërMeT,
Si Një RreZe Që RreH ToKëN,
& Për Ty e Nxeh TaN BoTëN..!

Sa i VeTmuaR Pa Ty JaM..
e PaTa Një ZeMëR, TaSh aSGjë S'KaM!!
Si DuShK i ThaTë Që Në VjeShT Bjen,
LuLzoN Një TJeTëR, e VenDiN Ja Zen !!!

__________________________________________________
| NuK Ka nGeL BorXh Pa u Kthy Ja Me PaRe Ja Me Kry |
 JaM MaLSoRë PiKa e DJaLiT,
S'JaM Si BiSha e MaLiT,
JaM i QeT e PreS DaKiKuN,
Me KoH e DuRiM e ShKri ÇeLiKuN.

i MaDh Sa LiSi,
i BarDh Si PLiSi,
i ËmbëL Si LLoKuM,
MoS Më PreK Në TeL,
Se Hiç Mirë Stë DeL..!!!!

By: BLeRo
__________________________________________________
| NuK Ka nGeL BorXh Pa u Kthy Ja Me PaRe Ja Me Kry |
 
 
PeR Ty ..!!

Te Njofta Ty Kur Vuaja Me Shum,
Te Ndjeva Ty Kur Ndenja S`Kish Te Une,
Me Fjalet e Tua Ma Qetsove Shpirtin,
Me Shikimin Tend Ma Ktheve Kujtimin..

Me Dhe Te MendoJa Se Ka Jet Per Mua
Kur Degjova Fjalen Qe Aq Shum Te Dua,
Mu Qetesuan Ndjenjat Me Erdhi Shikimi,
Kur Me The Me Shpirt Se Ky Esht Fillimi.!

Sa Do Ket Per Mua Jet Ate S`mund Ta Di,
Te Premtoj Me Shpirt Ajo Qe Une Dua Je Vetem Ti,
Do Te Pres Me Muaj Do Te Pres Me Vite
Do Te Pres Gjith JeTen DaShuria iMe..!!

By: BLeRo
__________________________________________________
| NuK Ka nGeL BorXh Pa u Kthy Ja Me PaRe Ja Me Kry |
 
 
 
 
Per Ty o Drit o Diell
Per Ty o Shpirt o Jet..
Syri iM Po Pikon Lot..
Trupi iM Po Lyp Ngrohtsi
Ndjenjat Akull Me Jan Ngri..
Dhe Ti Shkrish Duhet Vec Ti.

Me Mundojn Endrrat Per Ty
Shpirti iM Ste Shof Me Sy..
Malli Ne Zemer Ka Fuqi
Besoj Qe Ke Edhe Ti?

Kemi Zemrat Qe Shum Duhen
Jan Ndez Zjarr Veshtir Te Shuhen
Jan Dy Shpirta Qe Nuk Harrohen
Rrin Ne Shpres Se Do Bashkohen..
Vec Atehere Do Jem i Lumtur
Shpirti iM

Do Gjej Qetsi Kur Te Jem Bashk Me Ty
Zemra Mbushet Ar Flori...
S`dua Tjeter Pasuri..!!!

PeR Ty..!!

__________________________________________________
| NuK Ka nGeL BorXh Pa u Kthy Ja Me PaRe Ja Me Kry |

By: BLeRo
 
 
Kjo Dit Pa Ty.. Dhe Lot Ne Sy..
Shum Te Mendova
Nga Mendja Ste Largova,
Mundohem Te Harroj Ato Qe Me Thua
Por Smundem Ato Fjal.. Se Aq Shum Te Dua..!

Pa Ty Ne Ket Bot Gjithcka Asht e Kote
Qe Te Harroj Ty Kurr Sdo Mundem Dot,
Dhe Pa Zerin Tend Une Smund Te Jetoj
C`do Gje Qe Me Ke Then Me Mall E Kujtoj!!

Dua Te Jem Me Ty C`do Cast
Dhe Minut.. Dua Tet Mbuloj Me Puthje Pa Fund,
Dhe Mos Mendo Shpirt Se Un Nuk Te Dua..
Pyte Pak Zemren C`far Te Thot Per Mua..!!!

__________________________________________________
| NuK Ka nGeL BorXh Pa u Kthy Ja Me PaRe Ja Me Kry |

By: BLeRo
 
 
Kur Mendoj Per Ty, Me Lot Me M`bushen Kta Dy Sy,
Qerpiki Me Zor Po Mshelet,
Loti N`aper Faqe Per Ty Derdhet..

Ni Zemer e Kam e Me Ty e N`daj
Gjysen Ta Fali Gjysen E M`baj,
Ndienjat e Mija Mi Rringjalle..

Zemren Tende Pse S`ma Fale.!!?

Diten Vetem Ty Te Kujtoj,
Naten Vetem Ty Te Endrroj,
Ne Zemren Time e Ndjej Nje Munges..

Ti Je Gjaku i Saj e Vetmja Shpres,
Ankohem Per Dhimbjen E Saj,
Sherim Te Sigurt Spo Mun i Gjaj..!!

__________________________________________________
| NuK Ka nGeL BorXh Pa u Kthy Ja Me PaRe Ja Me Kry |

By: BLeRo
 
Jam Shqiptar Produkt Vendor,
Jam i Rritun Ne Nje Vend Malor,
Aty Ku Hala Kerset Pushka e Alltija,
Naper Darsma e Ku Te Lind Fmija... :D

Gjyshi Ma Len Ni Kujtim e Ni Amanet,
Mej Rujt Ftyr E Tradit Edhe Ktu Ne Gurbet..!!!

By: BLeRo
 
Po Te Pres Ne Prag Te Deres,
Po Kendoj Si Zog i Pranveres,
Po Pres Te Me Lulzoj Nje Dashuri,
Po Pres Qe Fati iM Te Jesh Ti,
Po E Pres Prej Teje Vec Ni Fjal,
"Te Dua Vec Ty" e S`ka FjaL.!!

By: BLeRo
 
 
Do Te Pres O Shpirt
Por Me Lot Ne Sy

Se Ndjenja e Zemres e Madhe Esht Per Ty!
Dashnia Qe Kam Ne Zemer
e Shpirt, Uroj Qe Te Behet
Reale Nje Dit..!!

Dhe Kur Syt e Tu
Te Me Shikojn Mua..
Do T`i Verejsh Buzet
Qe Belbezojn "Te Dua"

Te Pres Me Shpirt C`do Dit Dhe Nate
Nga Zemra Ime Te Uroj Shum Fat...

Te Premtoj Shpirt
Dhe Sdua T`ia Di
Gjithcka Eshte e iMja
Por Do Pres Vec Per Ty..!!

By: BLeRo
 
 
Mos Buzeqesh Me Dhimbjen Time
Mos Shiko Lotet Ne Sy
Mos Me Thuaj Asgje Tjter
Tani Dhimbja S'esht Per Ty..

Mos E Vraj Shikimin Tim
Mos Hedh Fjalet Pa Kuptim
Mos i Jep Zemres Shpejtesi

Se Shum Unë Kam Vujt Per Ty !!
Mos Mendo Se Ktu Mbarova
Mos Mendo Se U Shkaterrova
Mos Te Thot Ty, Truri Jot
Se Ne Bot Ka Meshkuj Plot..!!
 
Do  NxJeRr aKoMa !!
By: BLeRo
 
Oj Gjyshe Mori Loke, Me Gjyshin Pse u Rroke.?? Kap Për Funi Tërrt Urfuni.. Kur Sta Qet Pse Ja Nxhet..? Kur E Shef, Se Sen Duron, Pse Me Zort Ja Kërkon..!!
 
Valle Nga Erdhi Kjo Fjale Kush E Shpiku
Nga Ka Dale Ai/Ajo Qe E Shpiku E Pau Gazepin Valle
A e Beni Prov Gurbetin Oh Gurbet I Ren Qenke
Sa Do Zgjatesh Mby Ket Dhe, A Na Thu Kur Do Mbarosh
Ti Ma Mir Met Then Mos Qofsh. Ti Gjith Botes I Ke Ardh Hak
Na More Te Rinj Na Bere Plak..!!
 
 
 
Nami Le Te Behet Le Ta Marr Vesh Gjith Bota, Se Kjo Zemra Ime Nuk Esht Me E Jotja, Syri Ziliqar Tashme Kot Rrjedh Lot, E Pati Dikur Por Se Mbajti Dot, Jeta Esht E Bukur Dua Ta Jetoj, Per Kohen E Shkuar S`ja Vlen Te Mendoj, Jeta Ka Dhe Ngjyra Nuk Esht Bardh E Zi, Bota Esht E Madhe Nuk Je Vetem Ty :))
 
 
E Erret Qenka Jeta, Ashtu Sikurse Nata, Ne Keto Rruge Gurbeti, Keto Rruge Kaq Te Gjata! Vuajtjet Dhe Hidherimet Aspak S'paskan Mbarim, Per Mua Te Mjerin, Ketu Larg Ne Mergim.!?!
 
Ti O "ZoT" Shum Borxh Na Ke, Na Dhurove Dashurin, Vetmin, Stresin Nai Dhe, Ti O "ZoT" Tregohu I Drejt, A I Meritojm Ne Keto Vuajtje Me Te Vertet?? Ndoshta Une Jam Gabim, Por Shkruaj Se Digjet Ky Shpirti Ime, Me Fal Nese Te Akuzoj Kote, Se Nuk Eshte Fai Jote, Por I Atyre Njerezve Qe S`u Ke Dhen Ndjenja e Shpirt.!
 
 
Pse Prap Keshtu I Vetem? Pse Prap Keshtu Me Mua? C`far Te Kam Ber O "ZoT"? Pse Me Ke Mallkuar? Pse Me Ke Larguar? Pse Ne Dhe Te Huaj? Pse E Paske Shkruar Qe Kaq Shum Te Vuaj? E Di Perendia Pse Te Gjith Hallet Bien Mbi Supet E Mia, Ke Paskem Lenduar Qe Kaq Shum Me Mallkoi... Ta Di Qe Falje T`i Kerkoje? Pse Jete E Mundimshme? Vdekja Dua Te Me Marr? Valle? Jam I Denuar Pse Jam Shqipetar.!?
 
Atje Ku Buron Uji I Paster Ne Gurren E Kthjellet Nder Male, Rriten Me Furi & Dashuri Vajzat E Bukra Shqiptare, Atje Ku Vallja Hidhet Pa Nderpre.? Kur Ka Gezim Konaku, Martohen Djemt E Bukur Me Valimin E Nje Bajraku, Atje Ku Bilbili Kendon Kengen Me Te Bukur Qe Din... Ndoshta Ma Ka Marr Mua Se Shum E Don Shqiperin. Atje Ku Cdo Gje Vlen E Ska Te Pershkruar, Dua Tash Te Jem Atje Se Shum Jam Permalluar, Atje Dua Te Pushoj Pak Te Cmallem Nga Merzia, Se Atje Ne Cdo Kohe Rrin Kujtimet E Mia :))

Shkruani Dicka Dhe Ju!!

Date
By
Subject

hasani

- ËNDRA -


Një ëndërr plot ngrohtësi dhe dashuri ,
një ëndërr plot emocione dhe ndjenja ,
një ëndërr plot vujatje dhe mendime ,
një ëndërr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do të jet vetëm në ëndërr...
By: Mirsa

Date
By
Subject

Re: hasani

Gjyshja Ime

Ah moj gjyshja ime
me e dashura ne bot
malli per ty mi mbush
syt me lot.

Sa Larg qe te kam une
jam e vetmuar ty nje
her o gjyshe pa te perqafuar.

dashuria jote gjyshe nga
dheu yt i zi nga vdekja jote gjyshe
Te kujtoj shum dhe te dua shum
ju dua ju dy gjyshe dhe nuk ka ndryshim.

Date
By
Subject

hena

shume te bukura poezite

Date
By
Subject

shumm e bukur

e magjepsurprrallamore e shkelqyer

Date
By
Subject

HI

Shum ebuker... komplimente

Date
By
Subject

Mufc

Nami Le Te Behet Le Ta Marr Vesh Gjith Bota, Se Kjo Zemra Ime Nuk Esht Me E Jotja

Date
By
Subject

tina

shum mir poezi shum te bukura me pelqejn shuum ??/?/???????????????????????

<< 1 | 2 | 3

Search site

WwW.ToPoJaN1.WeBnoDe.CoM Me Ne NuK JeNi VeTeM.. PuNuaR nGa BLeRo.!

Bookmark and Share

| ToPoJaNi | Blero | KuKeSi | Dashuria! | Poezi Per Gurbetin! | PoeZi Te Ndryshme! | Poezi Per Vitet Shkollore! | Xhelozia | PoeZi Per Qytetet e Shqiperis | Alfabeti i Dashuris | Akrepat e Ores | C'far Duan Femrat? | Thenie Dashurie | Poezi Kushtuar 1 Tradhtares! | Poezi Per Nenen | Muzik | Poezi per Greket | Poezi Per Deputetet | Poezi Me T'futme | Havzi Nela